Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Тренінг «Психологічний клімат в колективі Кельменецького районного суду»
На виконання плану Комунікаційної стратегії Кельменецького районного суду 13 березня 2018 року відбулось тренінгове заняття «Психологічний клімат в колективі Кельменецького районного суду ».
Цільовою аудиторією на яку направлений захід є судді та працівники апарату суду.
Мета: покращити соціально-психологічний клімат в колективі Кельменецького районного суду.
Завдання тренінгу:
- формування сприятливого психологічного клімату
- розвиток вміння працювати в колективі
- згуртування колективу
- підвищити настрій на успіх, щастя, добро і успіх.
Очікуваний результат: встановлення сприятливих, ефективних, лояльних відносин між працівниками та керівництвом суду.
Тривалість тренінгу: 30 хвилин.
Відповідальна за тренінг прес-секретар Кельменецького районного суду Паламарчук Г.М. зазначила, що однією із важливих ознак позитивного соціально-психологічного клімату в колективі є низький рівень конфліктності та уміння членів колективу Кельменецького районного суду конструктивно вирішувати конфліктні ситуації. Тому одним із основних завдань є розширення досвіду взаємодії в колективі та формування навичок ефективного виходу із конфліктних ситуацій.
Сприятливий клімат в колективі дозволяє значно підняти ефективність праці, створити атмосферу взаємної підтримки і допомоги, де спільно виробляються шляхи вирішення проблем і досягають їх дозволу. Несприятливий клімат, «поганий» настрій працівників різко знижують результативність праці, створюють безліч проблем для керівників. Морально-психологічний клімат колективу за його сприятливому характері сприяє створенню такого психологічного стану його членів, при якому люди задоволені своєю роботою, а колектив поступово гуртується, знаходить все нові і нові сили.
Керівником апарату Кельменецького районного суду Лопушанською О.О. наголошено, що здоровий психологічний клімат у колективі є запорукою продуктивної та успішної роботи, чим менше конфліктів, тим більше це сприяє згуртованості колективу, а тому при можливості їх необхідно уникати. Однак, якщо конфліктна ситуація вже мала місце то доцільно аналізувати причини, та прийняти заходи по попередженню їх у майбутньому. Колективу необхідно бути згуртованими. Створення психологічного клімату, згуртованості колективу - це найважливіша справа не тільки суду, але і кожного члена колективу.
Клімат можна назвати сприятливим, коли в колективі панує атмосфера доброзичливості, турботи про кожного, довіри і вимогливості, якщо члени колективу готові до роботи, виявляють творчість і досягають високої якості, працюючи без контролю і несучи відповідальність за справу. Якщо в колективі кожен захищений, відчуває причетність до всього, що відбувається і активно вступає в спілкування.
Працівники апарату суду ознайомилися з причинами і джерелами стресу та навчалися підвищувати стресостійкість, розглядали на життєвих прикладах конфліктні ситуації, визначали їх вплив на працездатність та вчилися говорити “ні” для збереження власного особистого ресурсу та запобігання професійного вигорання.
Прес-секретар дякує членам колективу за роботу, підводить підсумки тренінгу.
Прес-секретар Кельменецького районного суду
Паламарчук Г.М.