Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
14 лютого 2018 року у приміщенні Кельменецького районного суду
відбувся тренінг на тему «Спілкування працівників суду із ЗМІ».
Згідно плану комунікаційних заходів Кельменецького районного суду 14 лютого 2018 року у канцелярії Кельменецького районного суду Чернівецької області відбувся тренінг на тему: «Спілкування працівників суду із ЗМІ».
Очікуваний результат від тренінгу – формування навичок зі ЗМІ. Цільовою аудиторією на яку направлено захід є судді, працівники апарату суду.
У тренінгу взяли участь прес-секретар Кельменецького районного суду Паламарчук Г.М., суддя-спікер Кельменецького районного суду – Телешман О.В., які акцентували увагу колективу суду на основних моментах злагодженого формування відносин суду з представниками засобів масової інформації та представників громадськості.
Велику увагу було приділено основним принципам спілкування працівників суду і судів із засобами масової інформації, та правовим позиціям Європейського суду з прав людини, а саме: принципу інформування громадськості через ЗМІ; принцип презумпції невинуватості. Дотримання принципу презумпції невинуватості — невід’ємна складова права на справед- ливий судовий розгляд. Відповідно, відомості про судовий розгляд, що триває, можна поширювати через ЗМІ лише в тому разі, якщо це не позначиться негативно на презумпції невинуватості підозрюваного чи обвинуваченого у скоєнні злочину; принципу точності інформації; принципу доступу до інформації; принципу способи надання інформації ЗМІ; принципу регулярне інформування під час кримінальних процесів; принципу - допомога засобам масової інформації у висвітленні процесів. Інформацію про заплановані судові засідання, про оголошення рішень та вироків а також про інші дії, що мають стосунок до висвітлення судових процесів, повинні надавати журналістам на підставі простого запиту та своєчасно. Виняток становлять ті випадки, коли це не є можливим.
В ході проведення тренінгу розглянуто десять порад про те, як поводитись із ЗМІ під час надання інтерв`ю.
Виокремлено такі загальні правила спілкування суддів і працівників суду з представниками ЗМІ, як чесність, точність інформації, повага до праці журналіста, ініціативність представника суду у спілкуванні, самостійність, увага до заголовків при підтвердженні згоди на оприлюднення інтерв'ю, яскравість заяв, простота, доступність, надання письмових матеріалів за необхідності, довіра, тощо. Дотримання перелічених норм етичної поведінки дозволить працівникам суду організовувати належну взаємодію з представниками ЗМІ, а останні, у свою чергу, зможуть отримати чіткі вимоги щодо виконання власних обов'язків у стінах суду, зрозуміти специфічні обмеження у висвітленні судової проблематики, і все це значно покращить існуючу ситуацію у відносинах судової влади та засобів масової інформації.
Отримані знання працівниками Кельменецького районного суду сприятимуть не лише формуванню професійної та компетентної думки про діяльність суду серед ЗМІ та громадськості, а й будуть використані для надання достатньої та фахової інформації про роботу суду на засадах довіри і відкритості.
Прес-секретар Кельменецького районного суду
Паламарчук Г.М.