flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ СУДУ

31 січня 2018, 16:28

КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ 

Кельменецького  районного суду

Чернівецької області
на 2018 рік

 

Зміст

  1. Вступ
  2. Аналіз стану комунікаційної діяльності Кельменецького районного суду
  3. Наявність ресурсів для здійснення комунікацій і проблем,які потребують вирішення
  4. Стан зв'язків суду з громадськістю
  5. Мета і основні цілі комунікаційної стратегії
  6. Цільові аудиторії суду
  7. Форми і засоби комунікації з цільовими аудиторіями.
  8. План комунікаційних заходів суду 2018 р. (внутрішня і зовнішня комунікація)
  9. Очікування та критерії оцінки комунікаційної діяльності.

 

  1. Вступ

Комунікаційна стратегія  Кельменецькогго районного суду Чернівецької області є основним документом для здійснення зовнішньої та внутрішньої комунікації на регіональному рівні, яка включає в себе чіткий план дій,  покликаних надати об’єктивну інформацію про діяльність суду і суддів, налагодити постійний зацікавлений діалог з суспільством в інтересах  забезпечення незалежності судової влади, гарантування законності та правопорядку, здійснення об’єктивного і неупередженого правосуддя.

Законодавчим підґрунтям  розробки комунікаційної стратегії Кельменецького районного суду  Чернівецької області є  Конституція України, Кодекс суддівської етики, Закон України “Про судоустрій та статус суддів ”,  Закон України “Про доступ до публічної інформації ”,   План заходів щодо підвищення рівня правових знань громадян про судові процедури, функціонування судової системи та порядок захисту своїх прав і охоронюваних законом інтересів,схвалених рішенням ХІ з'їзду суддів України від 22.02.2013 р., Концепція комунікації  судової влади України, підготовлена у  відповідності до Мадридських принципів щодо зв'язку між засобами масової інформації  та суддівською незалежністю.

Головна  мета комунікаційної стратегії Кельменецького районного   суду – створити позитивний імідж про діяльність суду  та сприяти співпраці між судом, ЗМІ,  громадянами, громадськими організаціями та суспільством в цілому.

Пріоритетними завданнями комунікаційної стратегії суду є: забезпечення прозорості діяльності суду, підвищення його авторитету в суспільстві, а також престижу роботи в суді.

  1. Аналіз стану комунікаційної діяльності суду

Кельменецький районний суд Чернівецької області має певний досвід здійснення внутрішньої і зовнішньої комунікаційної діяльності. Це стало можливим завдяки впровадженню сучасних інформаційних технологій, ведення внутрішнього документообігу, управління апаратом суду та донесення інформації про діяльність суду до широкого кола громадськості.

Функції забезпечення комунікаційної діяльності суду покладено , відповідно до посадової інструкції, на  заступника керівника апарату   Кельменецького районного суду (прес-секретаря суду). Метою діяльності управління інформаційного забезпечення є інформування суспільства про діяльність Кельменецького районного суду шляхом оприлюднення інформації на офіційному веб-сайті суду https://kl.cv.court.gov.ua.

Прес-секретар Кельменецького районного суду виконує функції забезпечення зв’язків із громадянами та ЗМІ, що поступово набувають системного характеру. Щоденно здійснюється моніторинг висвітлення діяльності суду в ЗМІ. На офіційному веб-сайті оприлюднюється інформація про заходи, які проводить суд. Прес-секретар опрацьовує в установленому порядку запити та звернення представників ЗМІ, забезпечує підготовку і поширення матеріалів про діяльність суду у ЗМІ, направляє у відповідні видання офіційні заяви, спростування, роз’яснення у зв’язку з публікаціями про діяльність суду. Результатами комунікаційної діяльності суду є участь суддів у тематичних лекціях, семінарах, інформування громадськості про діяльність суду на офіційному веб-порталі «Судова влада України» та акаунту в Facebook.

У приміщенні суду розміщено інформаційні стенди, на яких подається інформація для відвідувачів суду. За їх допомогою відвідувачі мають можливість ознайомитися з списками справ, призначених до розгляду, зразками документів, ставками судового збору, платіжними реквізитами, графіком особистого прийому громадян керівництвом суду.

Кельменецький районний  суд  Чернівецької області прагне відкритості своєї роботи, веде планову та системну комунікаційну діяльність у таких напрямках:

Внутрішній напрямок, який  включає в себе  роботу з суддями та працівниками апарату суду щодо вдосконалення їх професійних та комунікативних навиків, облаштування приміщення суду з метою забезпечення його інформаційної насиченості, підвищення комфортності для  відвідувачів і роботи працівників суду.

Зовнішній напрямок це інформування суспільства про роботу суду, налагодження зацікавленого діалогу з громадськістю та ЗМІ, залучення студентів та молодих фахівців до проходження практики та стажування у суді. Планування комунікаційних заходів здійснюється з урахуванням результатів опитування громадян, яке буде проведено серед відвідувачів суду, щодо оцінки якості роботи Кельменецького районного  суду Чернівецької  області та шляхів вирішення проблем, що виникають при відвідуванні суду.

  1. Ресурси для здійснення комунікації і проблеми, які потребують вирішення

Актуальним питанням діяльності  суду  залишається забезпечення суддів і працівників апарату суду належними умовами праці  та відповідними приміщеннями для здійснення правосуддя, а також громадян із обмеженими фізичними  можливостями і відвідувачів вільним, безперешкодним доступом до приміщень суду. У даному напрямку зроблено наступне: організовано необхідну кількість залів судових засідань, в тому числі з можливістю проведення відеоконференцзв’язку; організовані місця для відвідувачів суду, шляхом організації куточків підготовки (письмові столи, лавочки) з розміщеною інформацією на стендах, де також можна розміщуватись при підготовці до подання матеріалів до суду та для очікування судових засідань; встановлено пандус, з кнопкою виклику працівника апарату суду, для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Не сприяє  налагодженню постійного діалогу суду  з громадськістю і низький рівень загальної правової культури населення. Тому при визначенні стану здійснення правосуддя необхідно враховувати не тільки статистичні дані щодо навантаження та обсягу роботи суддів та працівників суду, а й реальні потреби громадян, які звертаються до суду  і хочуть реалізувати своє право на судовий захист ефективно й у визначені законом строки. Це є однією з причин невідповідних запитів до працівників суду, недовіри до діяльності суду, масових одноразових звернень до суду, що створюють дискомфортні умови перебування у приміщенні як самих громадян, так і працівників суду. Як наслідок – формується негативне ставлення до суду загалом.

 

  1. Стан зв'язків суду з громадськістю

Кельменецький районний суд Чернівецької  області має постійну  співпрацю з місцевими представниками ЗМІ, забезпечення якої входить до повноважень прес-секретаря. Важливою метою комунікаційної стратегії суду є налагодження співпраці з місцевими газетами. В перспективі передбачається ведення спеціальної рубрики суду в одному із місцевих ЗМІ, де б висвітлювалися  питання організації роботи суду, правової просвіти, розгляду справ, які викликають суспільний резонанс, тощо.

                   5.Мета і основні цілі комунікаційної стратегії

Мета комунікаційної стратегії Кельменецького районного суду Чернівецької області – формування довіри громадян до системи судочинства в Україні через довіру до роботи суду як ланки системи і, загалом, підвищення авторитету судової влади в суспільстві.

Основні цілі комунікаційної стратегії:

- забезпечення прозорості діяльності судової влади, підвищення рівня її авторитету і довіри громадян до правосуддя загалом;

- переконання широкої громадськості щодо важливості їх підтримки діяльності суддів у здійсненні об’єктивного, безстороннього неупередженого та справедливого правосуддя;

- підтримка стосунків між членами суддівського корпусу, сприяння в обміні інформацією між ними та організації спільної комунікаційної діяльності за межами судової влади;

- підвищення рівня довіри до судді та працівника апарату суду в суспільстві;

- покращення відносин зі ЗМІ, лідерами громадської думки, громадськими організаціями, органами державної влади і місцевого самоврядування в інтересах побудови правової держави;

- підвищення рівня правової освіти населення, інформування громадян про шляхи забезпечення їх конституційних прав та необхідність дотримання ними конституційних обов’язків;

- підвищення престижу роботи в суді, профорієнтація молоді.

 

  1. Цільова аудиторія комунікаційної діяльності суду

Відповідно до цілей та актуальних проблем Кельменецького районного суду Чернівецької області, цільовими аудиторіями є:

внутрішні:

- професійні судді;

- працівники суду;

- судді у відставці.

 

зовнішні:

     - громадяни, які часто звертаються до суду: (громадяни, які мають статус «діти війни», ліквідатори Чорнобильської аварії, учасники АТО та ін.);

- відвідувачі суду;

- правозахисні організації;

- посадові особи виконавчої влади;

- посадові особи місцевих органів влади;

- працівники ЗМІ.

 

  1. Форми і засоби комунікації (канали зв'язків) з цільовими аудиторіями

Аналізуючи вибір каналів зв'язку із цільовою  аудиторією необхідно обов'язково враховувати специфіку кожної окремої групи.

Найбільш численною та різноманітною є група громадян, отже, для неї краще обрати канали, які є більш масовими, доступними широкому загалу.

 

Канали зв'язків із громадськістю:

1) проведення опитування громадської думки;

2) надання інформації через веб-сайт суду, акаунту у Facebook;

3) розміщення інформації на інформаційних стендах у приміщенні суду;

4) надання інформації запитувачам;

5)  анкетування, дослідження громадської думки.

Під час визначення каналів комунікації із представниками ЗМІ необхідно враховувати, що ця група є більш вузькою та спеціалізованою.

 

 Каналами комунікації зі ЗМІ може бути:

1) проведення семінарів, круглих столів, брифінгів, конференцій;

2) надання інформації через веб-сайт суду; акаунту у Facebook;

3)розсилання інформації про діяльність суду безпосередньо у ЗМІ;

4) організація інтерв'ю з керівництвом.

Обираючи засоби зв’язку із студентами-практикантами слід звернути увагу, що основною ідеєю співпраці з цією групою є популяризація роботи в суді з метою формування майбутнього високопрофесійного персоналу. Добір засобів комунікації необхідно здійснювати з наданням переваги таким освітнім заходам:

1)      зустрічі, обговорення тем, безпосередньо пов’язаних із діяльністю суду;

2)      проходження студентами вищих навчальних закладів України практики у суді;

4)      сприяння організації проходження практики студентами юридичних спеціалізацій у суді.

         Каналами комунікації із  представниками суб'єктів владних повноважень можуть бути:

1) надання інформації через веб-сайт суду та акаунту у Facebook;

2) участь у спільних нарадах, зустрічах, тощо.

3) обмін інформацією шляхом  офіційного листування.

  1. План комунікаційних заходів Кельменецького районного  суду на 2018 рік   (внутрішня і зовнішня комунікація)

 

Назва заходу

Цільова  аудиторія на яку направлений захід

Орієнтована дата проведення

Очікуваний результат

Примітка

Внутрішня комунікація

1.

Налагодження системи оперативного обміну інформацією працівників суду з професійних та інших питань діяльності суду та судової системи загалом

Судді та працівники апарату суду

Постійно

Налагодження ефективної комунікаційної взаємодії, вироблення спільних позицій з питань діяльності суду

відповідальна – Паламарчук Г.М.

2.

Проведення тренінгу спілкування зі ЗМІ

Судді та працівники апарату суду

Двічі на рік

Формування навичок спілкування зі ЗМІ

відповідальна – Паламарчук Г.М.

 

 

3

Тренінгове заняття «Соціально-психологічний клімат в колективі суду»

Судді та працівники апарату суду

березень

Встановлення сприятливих, ефективних і лояльних відносин між працівниками суду, між працівниками і керівництвом суду

Прес-секретар, керівник апарату Кельменецького районного суду 

 

4

Тренінг «Мовні навички» для працівників апарату та суддів

 працівники апарату суду

В міру необхідності

Підвищення рівня мовної культури

Прес-секретар

 

 

 

 

 

5

Проходження студентами вищих навчальних закладів України практики у Кельменецькому районному суді

 

Студенти  юридичних спеціальностей

На час проходження практики студентами у суді

Популяризація  роботи у суді, підвищення рівня професії юриста

Консультант суду по роботі з персоналом

Зовнішня комунікація

6

Оновлення інформації всіх розділів інтернет-сторінки суду на офіційному веб-порталі «Судова влада України»

Громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, громадські організації і цільові групи, по відношенню до яких здійснюється просвітницька робота, представники органів державної влади і місцевого самоврядування, всі охочі

Постійно

Оперативне отримання довідкової інформації про діяльність суду

відповідальний – Паламарчук Г.М., Аузяк Т.В.

7

Підготовка статті у газеті про діяльність суду у першому півріччі 2018 року

Громадяни району,

липень

Донесення  інформації про роботу суду  до жителів району

відповідальна – Паламарчук Г.М..

 

8

Моніторинг матеріалів у ЗМІ, які стосуються діяльності суду, за необхідності – організація оперативного реагування на них

Цільові аудиторії

 Постійно

Оперативне реагування покращує сприймання громадянами роботи суду, підвищує довіру до роботи суду

відповідальна – Паламарчук Г.М.

8

Організація виступів, інтерв’ю керівництва суду, суддів, судді-спікера, прес-секретаря з актуальних питань

Громадяни регіону, у випадку конкретного питання –відповідні цільові групи

В міру необхідності

Презентація суду як відкритої установи, висвітлення окремих питань судочинства та роботи суду

Прес-секретар, суддя-спікер

9

Висвітлення у ЗМІ заходів, які проводяться в суді

Громадяни регіону, громадські організації, молодь, інші цільові аудиторії

Постійно

Підвищення обізнаності про діяльність суду

відповідальна – Паламарчук Г.М.

10

Підтримка інформаційних ресурсів – розділів на сайті, акаунту у Facebook

Громадськість

Постійно

Висвітлення інформації щодо діяльності суду

відповідальна – Паламарчук Г.М.

11.

Співпраця з регіональним ЗМІ з висвітлення судової тематики

Журналісти

Постійно

Забезпечення доброзичливих стосунків та розуміння між судом та ЗМІ

Прес-секретар, суддя-спікер

 

 

 

 

 

 

  1. Очікування та критерії оцінки комунікаційної діяльності:

         Комунікаційна стратегія Кельменецького районного суду Чернівецької області впроваджується з метою покращення зв’язків із громадськістю, встановлення змістовного та постійного діалогу із суспільством.

         За результатами реалізації Комунікаційної стратегії очікується зростання рівня довіри громадян до судів, підвищення авторитету суду шляхом поліпшення правової обізнаності населення про порядок захисту їхніх прав та інтересів у судах.

Громадяни мають сприймати суди як установи, що покликані захищати їх права. Звертаючись до суду, кожен громадянин має очікувати, що рішення суду, яким би воно не було, ухвалено неупереджено, виважено та на підставі норм закону.

         Серед інших очікуваних результатів реалізації Комунікаційної стратегії можна назвати:

- підвищення рівня правової обізнаності населення та ЗМІ;

- підвищення рівня зацікавленості громадян, насамперед молодих юристів, у роботі в суді;

- налагодження постійного зв’язку зі ЗМІ з метою оперативного висвітлення діяльності суду;

- формування позитивного іміджу судової влади.

Моніторинг результатів комунікаційної діяльності:

- визначення співвідношення між кількістю інформації, що виходить із суду, і повідомленнями, які потрапили у ЗМІ та стали предметом громадської уваги;

- організація і проведення опитувань громадської думки щодо якості наданих судом послуг;

- наявність зворотного зв’язку з цільовими групами та громадськості загалом.

 

 

         Відповідальна за здійснення комунікаційної стратегії:   

  Прес-секретар Кельменецького районного суду    -Паламарчук      Г.М.                                                                                                         

Контроль і координація комунікаційної діяльності суду:

 Керівник апарату Кельменецького районного суду                                    О.О.Лопушанська