flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для представників ЗМІ

10 березня 2015, 15:19

ЗРАЗОК  КЛОПОТАННЯ НА ДОЗВІЛ ФОТОЗЙОМКИ, ВІДЕО- ТА  А УДІОЗАПИСУ У ВІДКРИТОМУ СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ)

Судці-доповідачу

у справі №____ (указати номер справи),

призначеної до судового розгляду

суддею/ колегією суддів (указати найменування суду)

на                    (час і дата)

ШБ судді-доповідача журналіста / ЗМІ {вказати посаду/ найменування ЗМІ, прізвище, ім 'я, по-батькові)

КЛОПОТАННЯ

У Кельменецькому районному  суді Чернівецької області  (час і дата слухання) призначено до судового розгляду справу № (зазначається номер чи) щодо (якщо відомо - коротко зазначається суть справи).

Відповідно до статті 27 Кримінального процесуального кодексу України прошу дати дозвіл працівникам (повне найменування ЗМІ) на здійснення фото- або кінозйомки, відео-, або/і запису в залі судового засідання під час розгляду вказаної кримінальної справи з метою підготовки відео- або фоторепортажу.

Інформація про хід розгляду цієї справи має велике суспільне значення, необхідна для виконання професійної журналістської діяльності та буде використана в інтересах суспільства - для підготовки відповідного судового репортажу.

На судовому засіданні будуть присутні (зазначаються прізвища аліста, оператора чи фотографа, які будуть присутні на ому засіданні).

Підпис

--


ДЛЯ НОТАТОК


Пам'ятка для представників ЗМІ щодо особливостей висвітлення судового розгляду справу залі судового засідання

Шановні представники засобів масової інформації!

Ця Пам 'ятка розроблена для забезпечення зручності ефективності      вашої     роботи   у   Кельменецькому районному суді Чернівецької області   під   час   висвітлення судового розгляду справ у залі судового засідання.

Кельменецький районний  суд Чернівецької області всіляко сприяв і надалі сприятиме журналістам у виконанні ними професійних обов`язків. У відповідь ми просимо представників мас-медіа, які відвідують приміщення суду, дотримуватися  правил поведінки в суді, процесуальних вимог, передбачених законодавством, та загальноприйнятих спільно-етичних норм.

Упевнені, що разом ми зможемо достойно виконувати важливу суспільну функцію — повно та оперативно інформувати громадськість про хід розгляду загально значущих справу судовому порядку.

Як відомо, стаття 129 Конституції України, стаття 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та статті 7 і 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачають, що судовий розгляд та вирішення справ мають здійснюватись гласно й відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом.

Нагадаємо, що дату, час і місце проведення відкритого судового засідання у Кельменецькому районному суді можна дізнатися на офіційному веб-сайті суду (email: inbox@kl.cv.court.gov.ua) у рубриці «Список справ, призначених до розгляду» .

 Суд ухвалою може оголосити судове засідання або його частину закритими з метою нерозголошення державної чи іншої таємниці, що охороняється законом, захисту особистого та сімейного життя людини, в інтересах малолітньої чи неповнолітньої особи, а також в інших випадках, установлених законом (ч. З ст. 12 КАСУ).

Під час розгляду справи в закритому судовому засіданні можуть бути присутні лише особи, які беруть участь у справі, а в разі , необхідності - експерти, спеціалісти, перекладачі та свідки (ч. 4 ст. 12 КАСУ).

 

Якщо під час закритого судового засідання буде встановлено,

інформація з обмеженим доступом є суспільно значимою або

гуп   до   інформації   обмежено   з   порушенням   закону,   суд

постановляє ухвалу про її дослідження у відкритому судовому засіданні (ч. 4 ст. 12 КАСУ).

Судове рішення, ухвалене у відкритому судовому засіданні, проголошується прилюдно. Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, прилюдно оголошується лише резолютивна частина рішення.

Кожен має право знайомитися в установленому законодавством порядку із судовими рішеннями у будь-й розглянутій у відкритому судовому засіданні справі, набрали законної сили. Це право може бути обмежено відповідно до закону в інтересах нерозголошення конфіденційної інформації про особу, державної чи іншої таємниці, що охороняється законом ( п. 2 ст. 12 КАСУ)

Рішення Кельменецького районного  суду Чернівецької області розміщуються в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Особи, присутні в залі судового засідання, можуть використовувати     портативні    аудіотехнічні    засоби.

наприклад, здійснювати звукозапис на мобільний телефон.

Здійснення в залі судового засідання фото- і озйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового рішення   по   радіо   і  телебаченню  допускаються   на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб'єктами владних повноважень, (ч. 8, ст. 12 КАСУ).

УВАГА! ЦЕ ВАЖЛИВО! Для здійснення фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню представникам ЗМІ потрібно звернутися із клопотанням до судді-доповідача у справі (зразок клопотання розміщено на офіційному веб-сайті Кельменецького районного суду).

При цьому знімати в залі судового засідання до надання судом відповідного дозволу не можна. Перед початком судового засідання Ви можете налаштувати апаратуру, але ввімкнути її дозволяється після оголошення судом ухвали про дозвіл на здійснення фото- та відеозйомки. Клопотання про фото- та відеозйомку розглядається на початку судового засідання.

Для здійснення прямої радіо- чи телетрансляції судового засідання представникам ЗМІ потрібно не менше ніж за добу звернутися також до адміністрації суду (Голови суду чи керівника апарату суду) з проханням дати дозвіл на встановлення спеціального обладнання у приміщенні суду.

Зазначені клопотання варто подавати заздалегідь, що дозволить створити більш зручні умови для виконання журналістами їхніх професійних обов'язків,

зокрема вирішити питання про слухання справи у більшому приміщенні,     облаштувати     місця     для     журналістів, операторів та фотокореспондентів, подбати про технічну  вимогу представникам ЗМІ тощо.

Звертаємо увагу на особливості фото- і відеозйомки у приміщенні суду, де знаходяться відвідувачі в очікуванні інших судових засідань.

Відповідно до ст. 307 Цивільного кодексу України, кожна особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи фотоплівку лише за її згодою. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи кіноплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя.

Журналісти, присутні в залі судового засідання, повинні дотримуватися визначених законодавством загальних правил поведінки в залі судового засідання:

-  вставати при  вході  до  залу  судового  засідання

суддів та при їх виході;

-    стоячи заслуховувати рішення суду;

-    дотримуватися тиші;

-    виконувати розпорядження  головуючого судді у

справі;

-  додержуватися в судовому засіданні встановленого

порядку;

-  утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про

явну зневагу до суду або встановлених у суді правил.

Відступ від цих правил допускається з дозволу головуючого в судовому засіданні (згідно ч. 1 ст. 134 КАСУ).

 

У залі судового засідання заборонено (7 основних правил):

1   сперечатися із суддею, судовим розпорядником або працівником судової міліції;

2   користуватися мобільним телефоном {відключіть звук і не розмовляйте по телефону до закінчення слухання справи);

3   вживати їжу або напої;

4   жувати гумку;

5   обговорювати з колегою хід судового засідання під час судового засідання (дотримуйтесь тиші)',

6   ставити запитання суддям після фрази «Чи є у
сторін запитання до тексту ухвали» {це не прес-конференція, до
того ж, відповідно до Кодексу суддівської етики, судді не мають
права коментувати судові рішення, а на ваші запитання зможуть
дати відповідь сторони у справі після завершення розгляду справи);

7  виходити із залу судового засідання до завершення
розгляду справи або до оголошення перерви у справі.

Нагадаємо, що учасники  процесу звертаються до судді «Ваша честь» .

Документи, клопотання та інші матеріали передаються головуючому в судовому засіданні через судового розпорядника .