Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Волонтерами системи безоплатної правової допомоги можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах. Молодь, віком від 14 до 18 років можуть долучитися до проекту за згодою законних представників. Всі кандидати мають підтвердити свою готовність працювати не менше 4 годин на місяць.
Як стати волонтером БПД розповіли у Міністерстві юстиції, передає «Закон і Бізнес».
Повідомляється, що для цього необхідно послідовно пройти три етапи:
- заповнити анкету кандидата у волонтери: ;
- пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» (для реєстрації слід ввести дані, які збігаються з інформацією в анкеті кандидата у волонтери);
- отримати онлайн-сертифікат про успішне проходження курсу.
Після перевірки документів кандидат у волонтери матиме можливість пройти співбесіду із керівником місцевого центру. І за умови успішного спілкування між волонтером та центром буде укладений договір про співпрацю.
Довідково. Проект «Волонтер БПД» система безоплатної правової допомоги запустила в лютому 2021 року. Станом на липень цього року в системі нараховувалося 356 волонтерів, з якими укладено договір про провадження волонтерської діяльності.
Волонтери безоплатної правової допомоги допомагають у правопросвітницькій роботі, налагоджують взаємодію центрів з надання БВПД з партнерськими організаціями, комунікують з об’єднаними територіальними громадами, органами місцевого самоврядування. Вони також готують публікації про систему БПД та розміщують її у ЗМІ, соціальних мережах. А ще – перенаправляють людей до юристів системи БПД.
У воєнний час акценти діяльності волонтерів БПД змінилися. Правопросвітництво більш спрямовано на вимушених переселенців та учасників бойових дій, правової допомоги потребують люди, які постраждали від воєнних злочинів.
Газета «Закон і Бізне»