Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Так, НАДС зазначає, що керівник не може відмовити у звільненні держслужбовця за власним бажанням, посилаючись на воєнний стан. Відповідно до статті 86 Закону України «Про державну службу» державний службовець повинен повідомити про своє бажання звільнитися не пізніш ніж за 14 днів до звільнення.
Також НАДС рекомендує уникати відмов у наданні державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування відпусток, на які вони мають право. НАДС роз’яснює, що обмежень чи заборон щодо переведення на рівнозначну посаду державної служби в умовах дії воєнного стану законодавством не передбачено. А ранг державному службовцю, який під час випробування був відсутній на роботі у зв’язку з участю у воєнних діях, присвоюється після завершення випробування.
Стосовно оплати простою працівників НАДС зазначив, що з урахуванням статті 113 КЗпП України та відповідно до постанови КМУ від 07.03.2022 № 221 керівник до припинення воєнного стану в межах фонду заробітної плати може самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин посадового окладу. НАДС рекомендує виплачувати не менше мінімальної заробітної плати.
Джерело газета «Українське право»