flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі №717/1537/25

19 червня 2025, 11:59
Справа №717/1537/25
 
УХВАЛА 
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
 
18.06.2025 року селище Кельменці
Суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Проценко А.М., розглянувши позовну заяву Соколика Павла Семеновича (проживає за адресою: Чернівецька область, Дністровський район, с. Коболчин, вул. Я.Мудрого, 51) до Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернівецької області (зареєстроване місцезнаходження юридичної особи: Чернівецька область, смт Кельменці, вул. Чорновола, 1) про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
встановила:
До суду надійшла позовна заява Соколика П.С., в якій позивач просить скасувати постанову №1348 від 02.05.2025 про застосування адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, та закрити справу про адміністративне правопорушення. 
З позовною заявою до суду подано клопотання про поновлення пропущеного строку зверення до суду, де позивач зазначає, що копію оскаржуваної постанови отримав лише 05.06.2025, що підтверджує копією конверту з відображеним штампом отримання листа відділенням пошти від відправника 29.05.2025.
За приписами ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови).
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Беручи до уваги обставини, на які посилається позивач, обґрунтовуючи підстави для поновлення пропущеного строку звернення, суд вважає за необхідне визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом та поновити його позивачу.
Подана позовна заява за змістом і формою відповідає загальним вимогам, передбаченим ст. 160, 171 КАС України, та відповідно до ст. 25 КАС України підсудна Кельменецькому районному суду Чернівецької області.
За змістом ст. 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Статтею 268 КАС України визначено особливості негайного повідомлення учасників справ за даною категорією.
На підставі ст. 12, 171, 257, 260, 263, 286 КАС України дану позовну заяву слід прийняти до розгляду, відкрити провадження у справі та повідомити учасників справи про дату, час та місце розгляду справи, визначивши строк для подання відповідачем відзиву на позов.
В позовній заяві позивач просить витребувати оригінали матеріалів справи про адміністративне правопорушення у відповідача для огляду в судовому засіданні. В обгрунтування цієї вимоги посилається на п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України. 
Ця норма визначає, що в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Водночас ч. 1 ст. 80 КАС України передбачає, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. 
Частина 2 цієї ж статті встановлює вимоги до клопотання про витребування доказів, а саме необхідність зазначення: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;  підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
За приписами ч. 6 ст. 94 КАС України якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Слід звернути увагу, що наведеня норма передбачає право, а не обов'язок суду, щодо витребування оригіналу письмового доказу з визначених в ній підстав.
Позивач в позовній заяві повідомляє, що підтверджує обставини справи доказами – копіями документів, оригінали яких знаходяться у відповідача, і просить суд витребувати їх для огляду в судовому засіданні.
В той же час позивач не посилається на неможливість самостійного надання тих чи інших доказів на підтвердження обставин, які він наводить як обгрунтуваннях своїх позовних вимог.
За вказаних підстав суддя не вважає за необхідне витребовувати оригінали матеріалів справи про адміністративне правопорушення, оскільки копії документів надані позивачем, а питання щодо їх відповідності оригіналам не виникало. 
Керуючись приписами ст. 25, 80, 121, 160, 171, 268, 286 КАС України, суддя
постановила:
Задовольнити клопотання позивача та поновити позивачу строк звернення до суду з адміністративним позовом.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Соколика Павла Семеновича до Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернівецької області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Розгляд справи проводити з врахуванням особливостей, передбачених ст. 286 КАС України.
Призначити в адміністративній справі судове засідання на 10 годину 27 червня 2025 року та провести його  в залі судових засідань Кельменецького районного суду Чернівецької області, який розташований за адресою: Чернівецька область, с-ще Кельменці, вул. Сагайдачного 39 А.
Запропонувати відповідачу з урахуванням особливостей розгляду справ даної категорії, визначених ст. 286 Кодексу, у п’ятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову.
Копія відзиву з доданими до нього документами повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду.
Роз'яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи є їхнім правом. 
У разі ненадання відповідачем відзиву на адміністративний позов у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відмовити в задоволенні клопотання позивача про витребування доказів. 
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Копію цієї ухвали разом із копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається: kl.cv.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
 
Суддя А.М.Проценко